Slujbe inchinate Sfintei Cuvioase Parascheva savarsite si la Biserica Buna Vestire - Giurgiu

In ziua de Sambata, 13 octombrie incepand cu orele 18.00, a fost savarsita Slujba Vecerniei Mari unita cu Litia pentru Sfanta Cuvioasa Parascheva, care cu Sfant Acoperamantul ei ocroteste Biserica Bunavestire (Greceasca) din Giurgiu.

Duminica, 14 octombrie , s-a savarsi Utrenia orele-8.00 si Sfanta Liturghie-orele 9.30, intru cinstirea Cuvioasei Noastre Parascheva.

Pentru mangaierea celor care nu au putut ajunge la Iasi, prin Bunavointa Preasfintitului Parinte Ambrozie, credinciosii care au participat la slujbele sus amintie, au avut posibilitatea a se inchina si ruga Sfantului Acoperamant al Sfintei Parascheva ce se afla in Biserica Parohiei Bunavestire Giurgiu.

Vesmantul Sfintei Parascheva
    Sarbatoarea Sfintei Parascheva